Na Skarpie

Atrakcje turystyczne

Podlaskie oferuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych dla odwiedzających. Można tu podziwiać piękne krajobrazy, wspaniałe zabytki, malownicze wioski i miasta, a także skorzystać z licznych form rekreacji.

Atrakcje w agroturystyce

Grzybobranie

Organizujemy wspólne wyjścia na grzyby z gośćmi i chętnie sprawdzamy ich koszyki po powrocie do domu z grzybobrania, gdyż chcemy, żeby do nas wracali 😉

Wędkowanie

Na rzece Bug lub na rzece Nurzec- wskażemy wędkarzom odpowiednie miejsca na połowy na spławik, grunt czy spinning

Odpocznij w saunie

W naszym obiekcie posiadamy przestronną saunę, która pomieści 10 osób. To idealne rozwiązanie dla grup przyjaciół lub rodzin, które chcą odpocząć i zrelaksować się w przyjemnej atmosferze.

Nocne wypady na bobry

Organizujemy dla naszych gości niezapomniane wypady na bobry. To wyjątkowa okazja, aby z bliska zobaczyć te niesamowite zwierzęta i podziwiać ich naturalne siedlisko.

Rozrywka dla dzieci

W naszym gospodarstwie agroturystycznym dbamy o najmłodszych gości. Przygotowaliśmy dla nich plac zabaw. Znajduje się tam domek z zabawkami i huśtawki, dzięki temu rodzice mogą odpocząć, a dzieci spędzić czas na świeżym powietrzu.

Wycieczki wozem z traktorem

Niezapomniane przeżycie dla miłośników natury i chcących poczuć klimat wiejskiej Polski. Podczas wycieczki można podziwiać malownicze krajobrazy, zatrzymać się przy pięknych polach i łąkach oraz zobaczyć jak wygląda codzienne życie na wsi.

Atrakcje w okolicy

Historia i kultura Podlasia - Muzeum w Ciechanowcu

Skansen w Ciechanowcu to jedno z najważniejszych miejsc kulturowo-historycznych w regionie. Znajduje się tam liczne zabytkowe budynki z tj. chałupy, stodoły, kościółek i młyn wodny, które zostały przeniesione z różnych wsi i miasteczek w okolicy.

Czas dojazdu ok. 18 min

Odległość 16km

Kopalnia kredy w Mielniku

Jedyna działająca kopalnia kredy w Polsce to odkrywkowa kopalnia w Mielniku, którą zaczęto wykorzystywać już w XVI wieku. Na początku, kredę wydobywano ręcznie, głównie do celów budowlanych, korzystając z metody tzw. "biedaszybów".

Czas dojazdu ok. 50 min

Odległość 60km

Bujenka - Jedna z największych hodowli alpak w Polsce

Bujenka to niewielka wieś położona na Podlasiu, w której panują spokój i cisza. To tutaj mieści się hodowla alpak, których obecnie jest około 300 - zarówno huacaya, jak i suri, w różnorodnych kolorach. Jest to jedna z nawiększych i najbardziej zróżnicowanych hodowli w Europie.

Czas dojazdu ok. 25 min

Odległość 20km

Piękne widoki na rzekę i okoliczną przyrodę - kładka Waniewo/Śliwno

Kładka ta oferuje wspaniałe widoki na malowniczy krajobraz Podlasia oraz rzekę Narew. Co więcej, narwiański park narodowy to raj dla miłośników ptaków, spacerując kładką możesz zauważyć wiele z pośród 200 żyjących tam gatunków.

Czas dojazdu ok. 1godz 20min

Odległość 73 km

Ziołowy Zakątek - miejsce dla miłośników natury i ziół

Ziołowy zakątek na to idealne miejsce dla miłośników ziół i natury. Znajduje się on w urokliwej wiosce, gdzie można nacieszyć się pięknem wsi i pospacerować po malowniczych ścieżkach. W ogrodzie można poznać właściwości i zastosowanie ziół. W zakątku znajduje się także karczma, gdzie serwowane są regionalne dania, a w sklepie można nabyć herbaty oraz przyprawy z lokalnych ziół.

Czas dojazdu ok. 40min

Odległość 37 km

Kasztelik Korona Podlasia

Co sprawia, że Korona Podlasia jest tak wyjątkowa? Otóż, zameczek ten został wzniesiony wyłącznie przez właściciela pracą własnych rąk, znanego siemiatyckiego społecznika, Pana Jerzego Korowickiego. Dzięki pracy i zaangażowaniu Pana Korowickiego, dzisiaj możemy cieszyć się pięknem tego nietuzinkowego miejsca.

Czas dojazdu ok. 40min

Odległość 46 km

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie, zbudowany na podstawie fundamentów XVI-wiecznego zamku królewskiego, jest jednym z najważniejszych zabytków tego miasta. Po gruntownej rekonstrukcji, przeprowadzonej zgodnie z danymi archeologicznymi i źródłami historycznymi. Zamek jest udostępniony do zwiedzania, a turyści mogą zobaczyć skrzydło południowe z basztami: Turmą i Rogową oraz część skrzydła północno-zachodniego.

Czas dojazdu ok. 1godz. 30min.

Odległość 87 km

Zarezerwój swój pobyt

Kliknij przycisk poniżej, aby zarezerwować swój pobyt już teraz i ciesz się wyjątkowymi agro-atrakcjami. Zapewniamy komfortowe warunki oraz serdeczną obsługę, która uczyni Twój pobyt niezapomnianym.